Ūdens – galvenais enerģijas avots

          Ūdens ietekmes enerģētiskā loma organismā izsauc sevišķu interesi. Ūdens katrā šūnā ģenerē elektrisko un magnētisko enerģiju. Tas organismam dod spēju dzīvot. Ūdens ir galvenais organisma sasildīšanas elements, jo sekmē elektriskās enerģijas rašanos šūnās.

          Visi augi un dzīvnieki, arī cilvēks, dzīvo pateicoties enerģijai, kuru dod ūdens. Līdz pat nesenai pagātnei tika uzskatīts, ka visas enerģijas avots ir pārtika. Tieši tāpēc ūdens nepiesaistīja uzmanību kā  organisma enerģijas avots. Bet ūdens ir galvenais enerģijas un osmotiskā balansa regulators organismā.

          Ar ūdeni piesātināta ķermeņa asinīs parasti ir apmēram 94% ūdens. Ideālajam ūdens daudzumam šūnās jābūt apmēram 75%. Pateicoties ūdens procentuālajai  starpībai sūnās un starpšūnās, veidojas iespēja ūdens osmotiskai iekļuvei šūnu iekšienē.

          Tikai ūdens, kuru nekas nesaista, brīvi pārvietojas. Ūdens, kuru dzeram, spēj saražot hidroelektrisko enerģiju uz šūnas membrānām. Ūdens, kurš ir iekļuvis organismā un pašreiz nodarbojas ar citu funkciju izpildi, nevar atstāt savu nodarbi un doties kurp vēlas. Tieši tāpēc ūdeni pašu par sevi jāuzskata par visnoderīgāko dzērienu un tas dienas gaitā jālieto ar regulāriem intervāliem. Viena no ūdens kā enerģijas avota cildenākajām īpašībām ir tā, ka jebkurš liekais ūdens daudzums no organisma tiek viegli izvadīts. Ūdens saražo nepieciešamo enerģiju, papildinot rezerves, kuras atrodas šūnās, bet pēc tam atstāj organismu, aiznesot līdzi šūnu darbības toksiskos atkritumus. Organisms to neaiztur.

          Kad cilvēks lieto nepietiekošu daudzumu ūdens un viņa organisms atūdeņojas, šūnas atdod tajās uzkrāto enerģiju. Kā rezultātā tās kļūst atkarīgākas no enerģijas, kuru saņem ar pārtiku, nekā no enerģijas, kuru dod ūdens. Tādā situācijā organismam nepieciešams uzkrāt taukus un izmantot savas olbaltumvielu un cietes rezerves – noārdīt (sašķelt) šos savienojumus tam  ir vieglāk nekā uzkrātos taukus. Tieši šī iemesla dēļ cilvēki gados, nejūtot slāpes un nelietojot ūdeni organismam pietiekamos daudzumos, pakāpeniski uzkrāj lieko svaru. Viņu ķermeņi pastāvīgi ir nodarbināti izmisīgā cīņā pret atūdeņošanos.